New York - informace pro turisty


ČÁSTI NEW YORKU:

+ Podrobnější informace o vybraných místech.
 

Kontakt a další:


 


Dolní Manhattan - Financial district, Ground Zero, Wall Street, a další

Dolní Manhattan Nejstarší částí Manhattanu je jeho jižní část, oblast dnes zvaná Financial district. V této části si určitě udělejte procházku a využijte ji jako startovní místo pro vyjížďky a procházky na další známá místa v okolí. Finanční okrsek je plný monumentálních mrakodrapů. V okolí Wall Street jsou mimochodem ulice tak blízko u sebe a mrakodrapy tak vysoké, že si připadáte, že procházíte kaňonem. Co na dolním Manhattanu nevynechat se dočtete níže.

Battery Park a okolní vyjížďky

Promenáda na jihu ostrova a zelená oáza Battery Park přináší klid mnoha lidem z vedlejšího rušného finančního okrsku. Uprostřed parku naleznete "pochroumanou" kouli Sphere, která stávala před Světovým Obchodním Centrem. Nyní se jmenuje Ikona Naděje. Dále v Battery Parku leží pevnost Castle Clinton, která dříve bránila ostrov proti nepřátelům. Battery Park je dále místem odkud můžete vyrazit na vyjížďku na Sochu Svobody a Ellis Island (více informací) nebo na Staten Island Ferry (více informací).

Wall Street a okolí

Pojem Wall Street je známý snad každému. Ve skutečnosti je Wall Street nepříliš dlouhá a široká ulice, která je centrem finančního New Yorku. Vedle Wall Street na Broad Street stojí newyorkská burza New York Stock Exchange. Prohlédněte si, kde se točí denně obrovské toky peněz. Na konci Wall Street na křižovatce s Broadway (která začíná právě zde na jihu Manhattanu) uprostřed mrakodrapů najdete relativně malý starý kostel Trinity Church, kostel Svaté Trojice, který v okolí působí velmi kontrastně. Kostel byl postaven v roce 1697 a můžete nahlédnout dovnitř.
Kousek jižně od Wall Street je snad nejmenší park v New Yorku zvaný Bowling Green. Vedle něj stojí bronzová socha býka Charging Bull, symbol finančního okrsku.

Ground Zero - Světové Obchodní Centrum

Světové Obchodní Centrum stávalo až do roku 2001 v západní části finančního okrsku. Dnes je zde místo zvané Ground Zero. Bývalé World Trade Center je obehnáno plotem, na němž můžete prohlížet řadu upomínkových materiálů. Místo si můžete prohlédnout i z vyhlídkové platformy. Z čistě turistického pohledu není Ground Zero v podstatě příliš zajímavé, jde o jedno velké staveniště (objekt má nahradit mrakodrap Freedom Tower), zajímavé je hlavně z historických důvodů.

South Street Seaport

Na východní straně dolního Manhattanu u ústí řeky East River najdete South Street Seaport. Jde o námořní čtvrť, která bývala velkým přístavištěm. Molo zvané Pier 17 vám nabídne pohled na řadu zachovalých ukotvených historických lodí. Můžete zde navštívit i South Street Seaport Museum. V okolí ulice Fulton Streen můžete navštívit řadu restaurací nebo se pokochat pohledem an Brooklyn Bridge.

Další zajímavosti Dolního Manhattanu

U rohu Pearl Street a Broad Street najdete restauraci Fraunces Tavern, založenou už v roce 1762 s rozsáhlou historickou expozicí. Severněji na dolním Manhattanu najdete relativně skromnou radnici města, New York City Hall, odkud můžete vyrazit na procházku na Brooklynský most.

Fotogalerie dolního Manhattanu
Ubytování v New Yorku

O hotelech v NY & možnost online rezervace ubytování... >>

Zájezdy do NY

Nabídka organizovaných zájezdů do NY... >>

Letenky do New Yorku

Jak, s kým a za kolik & online rezervace letenek do NY... >>

Móda

Do města se hodně jezdí i za světem módy... >>

Newyorkské taxi

Na známý "yellow cab" narazíte v NY zaručeně mnohokrát... >>

Pěšky po Brooklyn Bridge

Nezapomeňte si v NY udělat čas na procházku po slavném brooklynském mostě... >>

Metro v NY

Subway v New Yorku má své nezaměnitelné kouzlo a stojí za to vyzkoušet... >>

Na jídlo v NY

V newyorkských restauracích vás zaujme důkladný přístup "zákazník, náš pán" a opravdu veliké porce... >>
 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Webkamery z New Yorku

Letenky do New Yorku

 


Partneři: Island-info.cz | Jazz