New York - informace pro turisty


ČÁSTI NEW YORKU:

+ Podrobnější informace o vybraných místech.
 

Kontakt a další:


 


Harlem

Harlem V předchozích čtvrtí, jste měli jasně dáno – zde bydlí bohatší vrstva, zde převážně chudší a střední vrstva.. ovšem čtvrť Harlem, je propojení všech sociálních vrstev dohromady. Harlem vám nabízí jak kulturní, tak dostatečné historické vyžití, ale pozor! Ulice v Harlemu nejsou zcela bezpečné, proto věnujte pozor na vaše osobní věci. Přesto Harlem není tak nebezpečný jako býval a turisté sem míří stále více.
Harlem, útočiště černošské komunity, jazzu, gospelu a jižanské kuchyně, se rozkládá mezi 178. Street, severem Central Parku, na východě potom řekou Harlem River a na západě oblastí Morningside Heights.
Harlem založili osadníci holandského původu. Postupem času se sem přestěhovávali lidé z Lower East Side – hlavně lidé střední vrstvy a převážně afroameričané. Ti se do Harlemu stěhovali „ve velkém stylu“ převážně po první světové válce, kdy se zde nabízelo poměrně dost volných pracovních pozic. Po práci se lidé chodívali rádi bavit, a že bylo v Harlemu kam.. noční bary – jazz cluby, zde vyhrávali dlouho do noci. Dodnes mezi nejvyhlášenější lokál patří Apollo Theater z roku 1913, ve kterém odstartovala svou popularitu např. i slavná černošská zpěvačka Ella Fitzgeraldová. Zkuste sem zajít třebas ve středu večer na Original Amateur Nights, kdy mají možnost ukázat své umění mladí hudebníci, tzv. hledání talentů. Druhým známějším podnikem je Cotton Club, do kterého kdysi zavítal i Duke Ellington či Ethel Waters. Pořádají se zde jazzové koncerty a swing dance.
Níže na Manhattanu nebo na internetu si také můžete v některých turistických centrech objednat oficiální prohlídku Harlemu spojenou s návštěvou kostelů a zejména v neděli si tak užít pravou černošskou bohoslužbu s gospelovými písněmi.

Fotogalerie HarlemuUbytování v New Yorku

O hotelech v NY & možnost online rezervace ubytování... >>

Zájezdy do NY

Nabídka organizovaných zájezdů do NY... >>

Letenky do New Yorku

Jak, s kým a za kolik & online rezervace letenek do NY... >>

Móda

Do města se hodně jezdí i za světem módy... >>

Newyorkské taxi

Na známý "yellow cab" narazíte v NY zaručeně mnohokrát... >>

Pěšky po Brooklyn Bridge

Nezapomeňte si v NY udělat čas na procházku po slavném brooklynském mostě... >>

Metro v NY

Subway v New Yorku má své nezaměnitelné kouzlo a stojí za to vyzkoušet... >>

Na jídlo v NY

V newyorkských restauracích vás zaujme důkladný přístup "zákazník, náš pán" a opravdu veliké porce... >>
 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Webkamery z New Yorku

Letenky do New Yorku

 


Partneři: Island-info.cz | Jazz