New York - informace pro turisty


ČÁSTI NEW YORKU:

+ Podrobnější informace o vybraných místech.
 

Kontakt a další:


 


Tribeca & Soho

Tribeca a Soho
Oblast TriBeCa a SoHo patří v současné době do módního centra, kde má sídlo mnoho uměleckých galerií a studií. Proto se sem také stěhuji a zabydlují mnozí režiséři, umělci, malíři, sochaři a herci - zkrátka ti, co „něco“ znamenají či znamenat chtějí. Každý večer se do místních barů a restaurací scházejí davy turistů, kteří se doslechli, že právě zde potkají svou oblíbenou celebritu.
Prodávají se zde díla mladých umělců a moderní umění. Nejobdivuhodnější díla si můžete prohlédnout v Muzeu moderního umění (Museum of Modern Art) na 11 West 53rd Street.

SoHo

Do čtvrti SoHo (zkr. pro South of Houston) se umělci začali stěhovat a hledat zde klid počátkem 70. let 20. století. Ovšem umělci byli pronásledováni davem lidí, kteří se do této oblasti začali též stěhovat a je tak pronásledovat. Umělci si proto vyhlédli novou oblast k bydlení, kde mohli mít alespoň chvilku klidu. Při prohlídce věnujte pozornost i krásným starým budovám, na kterých můžete zkoumat zajímavé detaily či si prohlédnout moderní budovy a krámy, u kterých se majitelé nebáli zkombinovat velké skleněné výklady, lesklou ocel a moderní umění.

TriBeCa

Umělci si vybrali jako své další místo k pobytu čtvrť TriBeCa (zkr. Triangle Below Canal Street = trojúhelník pod ulicí Canal) se sešlými komerčními budovami, které se díky tomu to začínali zotavovat a nyní se zde nacházejí jedinečné restaurace s širokou nabídkou jídel a mnoho významných galerií. I dnes zde máte možnost potkat na ulici svou oblíbenou celebritu či umělce. Ovšem nezaměřujte své fotoaparáty jen na obličeje lidi. Rozhodně se porozhlídněte po okolí, převážně na koktejl obytných budov, požárních stanic, plakátových tabulí a sprejových obrázků.

Fotogalerie Greenwich Village & SohoUbytování v New Yorku

O hotelech v NY & možnost online rezervace ubytování... >>

Zájezdy do NY

Nabídka organizovaných zájezdů do NY... >>

Letenky do New Yorku

Jak, s kým a za kolik & online rezervace letenek do NY... >>

Móda

Do města se hodně jezdí i za světem módy... >>

Newyorkské taxi

Na známý "yellow cab" narazíte v NY zaručeně mnohokrát... >>

Pěšky po Brooklyn Bridge

Nezapomeňte si v NY udělat čas na procházku po slavném brooklynském mostě... >>

Metro v NY

Subway v New Yorku má své nezaměnitelné kouzlo a stojí za to vyzkoušet... >>

Na jídlo v NY

V newyorkských restauracích vás zaujme důkladný přístup "zákazník, náš pán" a opravdu veliké porce... >>
 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Webkamery z New Yorku

Letenky do New Yorku

 


Partneři: Island-info.cz | Jazz