New York - informace pro turisty


ČÁSTI NEW YORKU:

+ Podrobnější informace o vybraných místech.
 

Kontakt a další:


 


Móda v New Yorku

Newyorská móda vás nadchne především jednoduchostí, avšak rozmanitostí v mnoha módních stylech. Lidé jsou zde v oblékání velmi svobodomyslní a dávají to také patřičně najevo.

Pokud tedy rádi vyrazíte do newyorských obchůdků za nějakou tou místní módou, vydejte se určitě do velkého obchodního domu Macy´s, které najdete na rohu 6.Avenue a 34. St. Nakoupit zde můžete opravdu všechno na co si jen vzpomenete. Od širokého sortimentu spodního prádla, přes kabelky a tašky, parfémy, šaty nebo doplňky. Blízko obchodního domu se nachází několik výloh značkových obchodů jako Gap, Victoria´s Secret nebo Express.

Pro milovníky nakupování se v New Yorku nebo spíše v jeho blízkosti nachází i několik outletů. K největším ve městě patří Woodbory common premium outlets, kde vás pohltí celkem 220 obchodů s oblečením od slavných návrhářů i obvyklých značek. Do outletu se dostanete autobusem nebo vlakem z centra města – Point Authority Terminal.

Vydáte-li se na nákupy do centra módy, které začíná na 43. St. a končí na 5. avenue, připravte si opravdu pohodlné boty. Z obou stran na vás číhají butiky světových návrhářů jako jsou Gucci, Prada, Cartier nebo Tiffany. Avšak najdete tu i dostupnější zboží jako H&M, Gap nebo Abercrombie.

Na místě tehdejšího newyorského World Trade Center se nachází několikapatrové obchodní centrum Century 21, kde můžete nakoupit ty nejlepší módní kousky známých návrhářů s velkými slevami. Do centra se však vyplatí přijít brzy ráno, jelikož v dopoledních hodinách už jsou prostory zaplněné chtivými zákazníky prahnoucí po novém zboží.


Ubytování v New Yorku

O hotelech v NY & možnost online rezervace ubytování... >>

Zájezdy do NY

Nabídka organizovaných zájezdů do NY... >>

Letenky do New Yorku

Jak, s kým a za kolik & online rezervace letenek do NY... >>

Móda

Do města se hodně jezdí i za světem módy... >>

Newyorkské taxi

Na známý "yellow cab" narazíte v NY zaručeně mnohokrát... >>

Pěšky po Brooklyn Bridge

Nezapomeňte si v NY udělat čas na procházku po slavném brooklynském mostě... >>

Metro v NY

Subway v New Yorku má své nezaměnitelné kouzlo a stojí za to vyzkoušet... >>

Na jídlo v NY

V newyorkských restauracích vás zaujme důkladný přístup "zákazník, náš pán" a opravdu veliké porce... >>
 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Webkamery z New Yorku

Letenky do New Yorku

 


Partneři: Island-info.cz | Jazz