New York - informace pro turisty


ČÁSTI NEW YORKU:

+ Podrobnější informace o vybraných místech.
 

Kontakt a další:


 


Midtown Manhattan - Empire State Building, Times Square, Rockefeller Center, Theater District a další

Midtown Velká oblast Manhattanu zvaná Midtown je umístěna (jak již název napovídá) uprostřed ostrova. Najdete zde velké množství z těch nejpopulárnějších turistických atrakcí celého ostrova.
Pro Midtown jsou symbolické vysoké budovy s relativně vysokou koncentrací těch modernějších, ale jsou zde i mnohé klasické mrakodrapy.
Symbolem Midtownu jsou Empire State Building, Times Square, Rockefellerovo centrum, nádraží Grand Central Terminal, Theather District okolo Broadway, Chrysler Buidling, Madison Square Garden, obchody na páté Avenue a další. Midtown je dost možná nejrušnější částí Manhattanu.
Celý Midtown můžete v pohodě procházet pěšky. Informace o hlavních atrakcích najdete níže.

Broadway - Theater District

Broadway je "asymetrická" ulice táhnoucí se od jihu Manhattanu až k jeho severu. Nicméně také se pod tímto názvem myslí oblast v okolí této ulice, která je proslulouu kulturní čtvrtí s desítkami divadel, tzv. Theater District. Největší koncetrace divadel (kam si můžete zajít) je okolo Broadway mezi cca 40. a 53. Street.

Empire State Building

102 poschodí, 60 tisíc tun oceli, výška 443 metrů, taková je kdysi nejvyšší budova světa a po pádu World Trade Center nejvyšší budova New Yorku - monumentální Empire State Building. V jižní části Midtownu se tyčí daleko nad ostatní budovy v okolí. Určitě nevynechejte rozhlednu v 86. patře, ze které je úchvatný pohled na celý Manhattan. Zejména za dobrého počasí můžete vidět opravdu daleko. Na vstup do Empire State Building se stojí fronty, ale vše je velmi dobře organizované, takže nebudete čekat dlouho. Při čekání a cestě výtahem nahoru můžete obdivovat interiéry Empire State Building. Další a aktuální informace o Empire State Building najdete na oficiálních stránkách >>
Prohlédněte si fotogalerii Empire State Building >>

Times Square

Na křižovatce Sedmé Avenue a Broadway se rozkládá poměrně rozsáhlá oblast zvaná Time Square (podle bývalého sídla New York Times). Dříve zašlá část města, dnes svítící symbol New Yorku. Najdete zde množství obchodů ale zaujmou vás především všudypřítomné reklamní billboardy, které z náměstí Times Square dělají jeden velký velmi působivý cirkus.
Prohlédněte si fotogalerii Times Square >>

Rockefeller Center

Mezi Pátou a Šestou Avenue a cca 47. a 51. Street se rozkládá obrovský, podzemními chodbami plnými restaurací, obchodů a obchůdků protkaný komplex zvaný Rockefellerovo Centrum pojmenovaný podle jeho zakladatele J. D. Rockefellera. Hlavní část centra byla postavená v třicátých letech 20. století. Na adrese Rockefeller Plaza číslo 30 můžete vyjet na vyhlídku zvanou Top of the Rock, odkud uvidíte celý Manhattan, včetně Empire State Building na jihu a Central Parku na severu. Vyhlídku určitě doporučujeme, oficiální prezentaci Top of the Rock najdete zde, fotogalerii zde. Zaujme vás i zlatá socha Prométea na náměstí uprostřed Rockefellerova Centra, obrovské divadlo Radio City Music Hall nebo studia televize NBC, které v podstatě zasahují do ulice a vyjímkou není vysílání přímo z ulice.... více informací o Rockeffelerově Centru >>
Prohlédněte si fotogalerii Rockefellerova centra >>

Grand Central Terminal

Centrální vlakové nádraží najdete mezi Lexington Avenue a 42. Street. Krom možnosti vyrazit někam vlakem vás zaujme na Manhattan celkem nestandartní architektura.

St. Patrick's Cathedral

Katedrála sv. Patricka na rohu páté Avenue a 51. ulice je historickým ostrůvkem uprostřed moderny. Postavena byla v roce 1858 a můžete se podívat dovnitř.

Budova Spojených Národů - United Nations

Úplně na východním konci 42. Street najdete sídlo Spojených Národů, do kterého se můžete podívat na exkurzi.

Intrepid Sea-Air-Space Museum

Na druhé straně, na západě 46. Street najdete letadlovou loď, která slouží jako muzeum - Intrepid Sea-Air-Space Museum.

Madison Square Garden

Slavná sportovní aréna leží uprostřed Midtownu, kousek od Empire State Building. Více na téma Madison Square Garden >>

Nakupování v Midtownu

Obchodů je zde samozřejmě bezpočet, nicméně nákupu chtivé určitě zaujme největší světový obchodní dům Macy's na rohu 34. Street a Broadway. Také vás může zaujmout Pátá Avenue, kde stojí například obchody nejznámějších módních značek jako například Versace, Gucci a podobně. Počítačoví nadšenci ocení velký a zajímavý obrovský Apple Store umístěný pod na dolním východním rohu Central Parku, kde si všechny Apple produkty můžete na vlastní oči a ruce vyzkoušet.

Další zajímavosti Midtownu

Kousek vedle Grand Central Terminal si prohlédněte mrakodrap Chrysler Building, na který je pěkný výhled z výše zmíněného Top of the Rock. Jde o unikátní a krásný mrakodrap, veřejnosti bohužel nepřístupný.
V Midtownu najdete veřejnou knihovnu New Yorku i řadu muzeí, například Museum of Modern Art na rohu 53. ulice a páté Avenue.
Uprostřed 47. Street narazíte na tzv. Diamond District, s obrovskou koncentrací víceméně malých obchůdků s diamanty, provozovaných především židovskou komunitou.

Fotogalerie Midtownu
Ubytování v New Yorku

O hotelech v NY & možnost online rezervace ubytování... >>

Zájezdy do NY

Nabídka organizovaných zájezdů do NY... >>

Letenky do New Yorku

Jak, s kým a za kolik & online rezervace letenek do NY... >>

Móda

Do města se hodně jezdí i za světem módy... >>

Newyorkské taxi

Na známý "yellow cab" narazíte v NY zaručeně mnohokrát... >>

Pěšky po Brooklyn Bridge

Nezapomeňte si v NY udělat čas na procházku po slavném brooklynském mostě... >>

Metro v NY

Subway v New Yorku má své nezaměnitelné kouzlo a stojí za to vyzkoušet... >>

Na jídlo v NY

V newyorkských restauracích vás zaujme důkladný přístup "zákazník, náš pán" a opravdu veliké porce... >>
 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Webkamery z New Yorku

Letenky do New Yorku

 


Partneři: Island-info.cz | Jazz