New York - informace pro turisty


ČÁSTI NEW YORKU:

+ Podrobnější informace o vybraných místech.
 

Kontakt a další:


 


Rockefeller Center

Rockefeller Center se nachází mezi 5. a 6. avenue a mezi 48th a 51st ulicí v New Yorku. Komplex 19 obchodních budov rodiny Rockefellerů pokrývá rozlohu 22 akrů a je největším soukromým komplexem budov na celém světě. Počátky výstavby Rockefellerova centra se datují do roku 1928, kdy ho začal budovat John D. Rockefeller, Jr. V roce 1987 se stal komplex obchodních budov Národní historickou památkou.

Na adrese Rockefeller Plaza číslo 30 můžete vyjet na vyhlídku zvanou Top of the Rock, odkud uvidíte celý Manhattan, včetně Empire State Building na jihu a Central Parku na severu. Vyhlídku určitě doporučujeme, oficiální prezentaci Top of the Rock najdete zde.

V Rockefeller Centru sídlí Radio City Music Hall, které vlastní největší sál pro konání divadelních, filmových a hudebních produkcí světa. Do sálu se vejde přes 6200 lidí. Zajímavostí jsou zde největší varhany vyrobené firmou Wurlitzer. Součástí komplexu je i sedmdesátipatrová budova General Electric Building, kde sídlí televizní stanice NBC. V šedesátém pátém patře budovy se nachází restaurace Rainbow Room a vyhlídková galerie. Rockefellerovo centrum vlastní mnoho dalších budov, mimo jiné např. Center Art, které můžeme najít na Rockefeller Plaza, 5. a 7. avenue a další budovy na Avenue of the Americas.

Hlavní část Rockefellerova centra se nachází mezi 49. a 50. ulicí. Mezi několika budovami jsou překrásné rozmanité zahrady Channel Gardens. V zimním období se v zahradách zřizuje veřejné kluziště a v letních měsících je naopak vyhledávaným místem kavárna s výhledem na zahrady, kde je dominantou pozlacená Prométheova fontána.

Každý den se Rockefellerovým centrem projde tisíce návštěvníků, kteří sem míří za zábavou a také za prací. Nejvíce navštěvovaným je Rockefellerovo centrum o vánocích, kdy je k vidění v Channel Gardens největší vánoční strom v USA. Strom dosahuje výšky až 30 metrů a je ozdoben více jak 35 000 světly. Rozsvícený vánoční strom je k vidění až do prvních dnů lednového měsíce.Ubytování v New Yorku

O hotelech v NY & možnost online rezervace ubytování... >>

Zájezdy do NY

Nabídka organizovaných zájezdů do NY... >>

Letenky do New Yorku

Jak, s kým a za kolik & online rezervace letenek do NY... >>

Móda

Do města se hodně jezdí i za světem módy... >>

Newyorkské taxi

Na známý "yellow cab" narazíte v NY zaručeně mnohokrát... >>

Pěšky po Brooklyn Bridge

Nezapomeňte si v NY udělat čas na procházku po slavném brooklynském mostě... >>

Metro v NY

Subway v New Yorku má své nezaměnitelné kouzlo a stojí za to vyzkoušet... >>

Na jídlo v NY

V newyorkských restauracích vás zaujme důkladný přístup "zákazník, náš pán" a opravdu veliké porce... >>
 

UŽITEČNÉ ODKAZY

Webkamery z New Yorku

Letenky do New Yorku

 


Partneři: Island-info.cz | Jazz